Twitter’da Askıya Alınan Hesabı Geri Alma


Twitter’da Askıya Alınan Hesabı Geri Alma Hakkında

Arkadaşlar sizler de bilirsiniz ki hayatta her şey belirli şartlara, bir kriterlere ve kurallara dayanır ve bu kurallara uymayanlar yaşamın her safhasında bir takım cezalara mahsur kalırlar. Yani hiç kimse istediği kadar özgür değildir hayatta. İşte bundan dolayıdır ki sosyal bir varlık olan biz insanlar zaman zaman isteyerek ya da istemeyerek hayatta bazı hatalar yapabilmekteyiz. Eee hal böyle olunca her ne kadar sanal da olsa Twitter dediğimiz sosyal medya kaynağında da belirli kriterlere tabidir ve bu kurallara uymayanlar da bir şekilde cezalandırılırlar.

Sosyal medyanın önemli ayaklarından biri olan Twitter’da bazı aktivitelerin limitleri mevcuttur. Mesela bir günde takip edebileceğiniz  maksimum kişi sayısı ve yine bir günde en fazla atabileceğiniz tweet sayısı da 1000′dir. Yine günlük gönderebileceğiniz mesaj sayısı en fazla 250 dir. Bir saatte en fazla 4 kez e-posta adresi değişikliği yapma hakkına sahipsiniz. İşte bu gibi kuralları aştığınızda ya da bu kural ihlalinde ısrar ettiğinizde her an Twitter hesabınız askıya alınabilir. Tabi kural ihlalleri sadece bunlarla da sınırlı değildir. Mesela başka bir üyeyi rahatsız etmiş olabilirsiniz. Rahatsızlık verdiğiniz kişiler sizi spam olarak bildirebilir. Twitter buna seyirci kalmaz ve hesabınızı anında askıya alabilir. Anı şekilde engelleme alırsanız bu rahatsız edici boyutta olduğunda yine hesabınız askıya alınabilir.

Peki böyle bir durumla karşılaştığınızda ne yapılmalısınız?

Bütün kurumlarda olduğu gibi burada da hemen bir dilekçe yazmamız gerekiyor. Ancak bunu kağıt kalemle değil de bir form aracılığıyla dolduracağız. Formda ingilizceniz iyiyse ingilizce yazmanızı tavsiye ederim.

Aynen Şu Talimatları Uyguluyoruz;

Formda yer alan en üstteki katergoriden suspended accound yani askıya alınmış hesap kategorisini seçiyoruz.  Onun bir altında konu var. Oraya kendinize göre bir şeyler yazabilirsiniz. Description of problem bölümünde karşılaştığınız sorunu kısa ve anlaşılır bir yazıyla ifade edin. Tam adınızı aşağıya yazın ve telefon numarası için ayrılmış olan en alttaki yeri boş bırakabilirsiniz. He bu arada hesabınız kesinlikle aktif olur diye bir şey diyemem sonuçta ortada bir kural ihlali var ve siz sadece basit bir dilekçe gönderdiniz.

Forma ulaşmak için buraya tıklayın!..

Umarız Bu Yazımızla Sizlere Faydalı Olabilmişizdir, Sizler de Bu Yazı Hakkında Düşüncelerinizi, Sorularınızı ve Yorumlarınızı Alt Taraftaki “YORUM YAZ”  Formunu Kullanarak Bizlerle paylaşabilirsiniz.

17 Kasım 2012 Saat : 12:39
1 okunma

“Twitter’da Askıya Alınan Hesabı Geri Alma” için 8 Yorum

 1. semih diyor ki:

  askıya alınan hesabımı geri almak istiyorum nasıl yapabilirim askıya alınan twitter hesabımı nasıl geri alabilirim?

 2. gizem diyor ki:

  hesabımın askıya alındığı başkaları tarafından anlaşılır mı?

 3. merve diyor ki:

  hesap geri alındıktan sonra takipçiler geri geliyormu peki?

 4. betül abbsoglu diyor ki:

  askıya alınan twitter ım açıldı fakat henüz takipçilerim ve takip ettiklerim 0..onlarda geri gelir mi?? :/

 5. sevda canberg diyor ki:

  açamadım

 6. ayşegül karın diyor ki:

  çok faydalı olmuş. emeğe sağlık. teşekkürler.

 7. kyhn diyor ki:

  açıklama güzel

 8. tuna akay diyor ki:

  teşekkürler paylaşım için…

Twitter’da Askıya Alınan Hesabı Geri Alma Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

>>Son Yapılan Yorumlar